Produkcja

Firma Wtórpol jest jedną z największych firm przetwarzających odzież używaną w Europie i na świecie. W 2014 roku rozpoczęliśmy modernizację linia do sortowania, dzięki wprowadzonym innowacjom technicznym przerabiamy 220 000 kg w ciągu zmiany, a miesięczna wydajność szacowana jest na około 14 000 000 kg odzieży.

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom zdecydowanie zostały polepszone warunki pracy osób zajmujących się sortowaniem odzieży. Jednocześnie proces technologiczny pozwala na nieporównanie lepszą w stosunku do tradycyjnych systemów kontrolę sortowanej odzieży. Dzięki temu jakość towarów firmy Wtórpol jest na bardzo wysokim i stabilnym poziomie.

Rocznie przetwarzamy 50 000 000 kg odzieży. Odzież do przerobu pozyskujemy z 54 000 pojemników rozstawionych na terenie Polski , Słowacji, Czech i Węgier. Odzież tę sortujemy na ok. 120 różnego rodzaju asortymentów i sprzedajemy w sieci własnych sklepów, oraz eksportujemy do wielu państw Afryki, jak również Azji.

Firma Wtórpol jako nieliczna z firm branży odzieży używanej może się poszczycić najnowocześniejszym parkiem maszynowym służącym do przygotowania asortymentów przeznaczonych na eksport. Najwyżej klasy maszyny pozwoliły ułatwić i usprawnić pracę ludzi zaangażowanych przy tej produkcji.