CSR - Wtórpol

Społecznie odpowiedzialni – dzielimy się zyskami 

Firma Wtórpol od początku swojego istnienia wspiera liczne sportowe i kulturalne inicjatywy, będąc jednym z najważniejszych mecenasów w regionie świętokrzyskim. To, co dziś popularnie określane jest jako Społeczna Odpowiedzialność w Biznesie, na dużą skalę realizujemy od blisko ćwierć wieku! Zyskami osiągniętymi z działalności gospodarczej dzielimy się ze społeczeństwem, sponsorując wiele imprez i przedsięwzięć, a także organizacji i instytucji, takich, jak Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja „Daj Szansę”, Fundacja „Zdążyć z Pomocą”, noclegownie, placówki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym po schroniska dla zwierząt.

Szczególną wagę przykładamy do wspierania najstarszej i największej w Polsce organizacji charytatywnej - Polskiego Czerwonego Krzyża. Doceniając ideę czerwonokrzyską i skalę pomocy, jaką niesie potrzebujących, pomagamy od wielu lat zarówno finansowo, jak i rzeczowo, angażując się między innymi w akcje świątecznych zbiórek żywności, przygotowywania szkolnych wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin czy akcji promującej krwiodawstwo "Młoda Krew Ratuje Życie". 

Wtórpol Półmaraton Rejów

pól maratonOd wielu lat Wtórpol jest tytularnym sponsorem Wtórpol Półmaratonu Rejów, jednego z najpopularniejszych w Polsce biegów, który każdego roku przyciąga ponad pół tysiąca sportowców – amatorów i zawodników z różnych państw.
Tradycją imprezy jest zapraszanie na nią gości specjalnych - wybitnych polskich sportowców, w tym olimpijczyków. Dla kibiców i uczestników to okazja do bezpośrednich spotkań z mistrzami sportu. Znakomita organizacja, świetna atmosfera i cenne nagrody to atuty, które stworzyły z Wtórpol Półmaratonu Rejów cenioną markę. Tej imprezie swoje felietony poświęcał Bohdan Tomaszewski – legenda polskiego dziennikarstwa sportowego.

Wtórpol Triathlon

triathlon-kopiaRozwinięciem Półmaratonu stała się kolejna masowa impreza - Wtórpol Triathlon. W 2016 roku odbyła się pierwsza edycja, w której wzięło udział blisko 300 zawodników z trzech państw. W lipcu 2017 roku w Skarżysku – Kamiennej po raz drugi sportowcy zmagali w zawodach sponsorowanych przez naszą firmę. Tym razem startowało 360 uczestników z całej Polski.

Muzyką do Nieba

3Od dziesięciu lat Wtórpol jest głównym sponsorem Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”, któremu patronuje biskup diecezji radomskiej. Ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza składa się z trzech części: występów niepełnosprawnych artystów, którzy otrzymują nagrody finansowe, konkursu piosenki chrześcijańskiej i wieczornego koncertu gwiazdy – na festiwalu „Muzyką do Nieba” występowali między innymi zespół Skaldowie, Zbigniew Wodecki, Natalia Niemen czy Mieczysław Szcześniak. Festiwalowi towarzyszy zawsze festyn z bezpłatnymi atrakcjami dla najmłodszych i prezentacjami ośrodków specjalnych.

 

To oczywiście tylko część wydarzeń, w organizację których angażuje się firma Wtórpol. Za działalność społeczną i charytatywną prestiżową nagrodę „Pozytywista Roku”, przyznawaną przez Fundację im. Wokulskiego otrzymała działająca przy Wtórpolu Fundacja Eco Textil „Od Was dla Was”, a właściciel firmy został wyróżniony podczas gali, jaka odbyła się na warszawskiej SGGW.

Członkowie rodziny Wojteczków już trzykrotne byli wyróżniani za wsparcie Fundacji „Daj Szansę”, zajmującą się pomocą szczególnie uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin; dwukrotnie „Złotym Sercem” i raz statuetką „Siewca Dobra”, którą w swojej historii fundacja nagradzała zaledwie dwukrotnie. Leszek Wojteczek, prezes firmy, został również uhonorowany odznaką Polskiego Czerwonego Krzyża.