Brak artykułów...

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ecotextil2/ftp/nowy_wtorpol/app/controllers/Controller.php on line 1109
SzantySkar z muzyką morza po raz siódmy

SzantySkar z muzyką morza po raz siódmy

Opublikowany:20.10.2017

W skarżyskim klubie muzycznym Semafor odbyły się Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Szantyskar”. Była to siódma edycja największej imprezy szantowej w regionie świętokrzyskim. Festiwal zorganizowało towarzystwo żeglarskie „Sterna” i zespół Old Marinners.

Jak wielokrotnie podkreślano podczas koncertu, Sponsorem Strategicznym tego niezwykłego wydarzenia – i to od pierwszej edycji, jest firma Wtórpol. 

Klub wypełnili miłośnicy muzyki morza - w tym liczni żeglarze z regionu świętokrzyskiego. Przez ponad trzy godziny mogli słuchać folku i szant w znakomitym wykonaniu. Wystąpiły trzy zespoły; Sąsiedzi - jeden z najbardziej cenionych (nie tylko w Polsce) zespołów sceny szantowej. Siedmioosobowa ekipa zaprezentowała zarówno tradycyjne szanty - pieśni, jakie nadawały rytm pracy na dawnych żaglowcach, jak i skoczne melodie z Anglii i Bretonii. Jako drudzy a’capella zaśpiewali North Cape – w ich wykonaniu publiczność usłyszała pieśni z całego świata - od „Hej żeglujże, żeglarzu” z Kaszub, przez ukraińskiego „Czernomorca”,  francuski „Tri Martold”, anglosaską „Randy dandy”, kończąc na „Banana boat song” z Jamajki. Old marinners przed swoją publicznością zagrali zarówno piosenki znane z płyty „Set sail”, jak i nowe utwory. Publiczność bawiła się świetnie, śpiewano wspólnie z muzykami, nie obyło się bez tańców. Zarówno organizacja imprezy jak i jej klimat zachwyciły gości, a sam festiwal był szeroko relacjonowany w mediach.