O firmie

Firma Wtórpol powstała w 1992 roku, zajmuje się przetwarzaniem i recyklingiem używanej odzieży. Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw tej branży w Europie i na świecie. Wtórpol daje utrzymanie ok. dwu tysiącom rodzin. Surowiec pozyskujemy za pomocą 54 000 kontenerów, ustawionych na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Mieszkańcy bezpłatnie mogą pozbywać się niepotrzebnej odzieży, którą my kierujemy do ponownego użytku w różnej formie.

Pozyskiwana odzież sortowana jest na ok. 120 asortymentów. Ta najlepszej jakości trafia do sieci firmowych sklepów „second hand” na terenie kraju, bądź jest eksportowana do krajów Afryki, Azji i Europy Środkowo - Wschodniej. Pozostała część przetwarzana jest na czyściwo fabryczne. Jako jedna z nielicznych firm, Wtórpol zagospodarowuje 100 procent surowca. Dzięki temu każdego roku na wysypiska śmieci nie trafia około 50 000 ton zużytych tekstyliów. Stały rozwój, nowoczesne linie technologiczne i doświadczona załoga są podstawą finansowej stabilności Wtórpolu.

Nasze przedsiębiorstwo od wielu lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność charytatywną, wspierając osoby niepełnosprawne, placówki specjalne i liczne organizacje społeczne. Rocznie na ten cel przeznaczamy około miliona złotych. Od 2013 roku przy Wtórpolu działa fundacja Eco Textil Od Was dla Was, której na pomoc dzieciom niepełnosprawnym przekazywana jest część zysków firmy.

Misję naszej firmy możemy zawrzeć w hasłach: